+90 312 444 1 062

Sosyal Medyada Biz}

Yeni Doğan Yoğun Bakım

YENİ DOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi,doğumdan sonra  yoğun bakım ihtiyacı olan tüm bebeklere gerekli desteği sağlamaktadır.son teknoloji  ışığında  tıbbi donanımıyla yoğun bakıma yatan bebekleri kısa sürede tedavi ederek ailelerine kavuşturmakta, ailelerin bilgilendirilmesinde ve bebeğin bakımı hakkında  gerekli eğitim  sağlamaktadır.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, 24’üncü gebelik haftasından itibaren erken doğum, çoğul gebelik, şeker hastalığı annelerin bebeği, iri bebek, anne karnında mekonyum yutmuş bebek, zor doğum sonucu oluşan beyin ve diğer organ hasarı gibi yüksek risk taşıyan bebeklere gelişmiş düzeyde bakım sağlamaktadır. Küçük hastalarına gerekli olan tüm tıbbi ve cerrahi hizmetleri sunan Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, hastanenin yanı sıra Türkiye’de ve komşu ülkelerde yoğun bakım ihtiyacı duyan tüm yeni doğan bebeklere sağlık hizmeti sağlamaktadır. Bu amaçla hava ve kara ambulans sistemleri ile işbirliği içinde hizmet verilmektedir.

Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde; solunum desteği (ventilatör tedavisi), kan değişimi, fototerapi (ışık tedavisi), perkütan katater uygulamaları (kol ve bacakta yer alan ince damarlardan kalbe uzanan ince damar yolu), total parenteral nutrisyon (tamamen damar yolu ile beslenme) uygulamaları, toraks tüpü takılması (akciğer hava kaçağı tedavisi), invaziv kan basıncı monitörizasyonu (el değmeden göbek damarından tansiyon ölçümü) yapılmaktadır.

HASTANEMİZDE 3 ADET KÜVÖZ YATAĞMIZ ,1TRANSPORT KÜVÖZ,3 ADET VENTİLAÖR VE HER YATAK İÇİN HASTABAŞI MONİTÖRLERİMİZ,SPQ2 MONİTÖRLERİMİZ,6 ADET BEBEK KOT YATAĞMIZ,2 ADET RADYAN ISITICIMIZ ,DEFİBRİLATÖR VE İZOLASYON (AYIRMA)ODAMIZ BULUNMAKTADIR.

YENİDOĞAN YOĞUN BAKIM ÜNİTESİ’NDE TEDAVİSİ BİTEN BEBEK İVEDİ ŞEKİLDE ANNE-BEBEK BAĞI HIZLANMASI İÇİN ANNE YANINA VERİLİR.

Bebeğiniz erken doğduğunda, karşılaşabileceğiniz sorunlar, bir sonraki aşama,  gerekli  olabilecek  tedavi yöntemleri hakkında çocuk  doktorunuz sizi bilgilendirecektir. Her erken doğan bebek de bir bireydir ve ne kadar sağlıklı olduğu belirlenirken, anne karnında geçirdiği zamanın ve bebeğin ölçülerinin yanında başka birçok faktör de göz önüne alınmalıdır. Özellikle organlarının ne kadar geliştiği veya başka bir sağlık problemi olup olmadığı ( mikrobik hastalıklar, doğum sakatlıkları..vb.) araştırılır. Erken doğan bebekler çok  küçük  olmasalar bile, bir  kısmının erken  veya  geç  dönemde hafif ya da ağır derecede sağlık problemleriyle karşı karşıya olabilecekleri . akılda tutulmalıdır. Bebek  ne  kadar  ufak  ve  az  gelişmişse  o kadar  ciddi  problemler  yaşama  olasılığı  artacaktır.

DR.BAYRAM ÖZTÜRK HASTANESİ BU SUNDUĞU HİZMETLER İLE ANNE-BEBEK İÇİN DOĞRU ADRESDİR.